Sponsorzy

Latem 2016 roku konsorcjum Sports Shield nabyło od wycofującego się z interesu dotychczasowego właściciela klubu Eddiego Daviesa 96-procentowy pakiet własnościowy.

 

Od lipca 2014 roku głównym sponsorem drużyny Bolton Wanderers została włoska forma Macron. Uchodzący za jednego z najbardziej utytułowanych producentów odzieży sportowej koncern podpisał z klubem czteroletni kontrakt.

 

Czerwiec 2013 roku przyniósł zmianę logo na koszulkach Boltonu. Przez najbliższe dwa lata rolę sponsora strategicznego pełnić będzie firma FibrLec.

Współpracujące z The University of Bolton przedsiębiorstwo specjalizuje się zakresie wdrażania nowych technologii produkcji energii, czerpanej ze źródeł odnawialnych. Zaawansowane prace mają przynieść efekt w postaci urządzeń, zdolnych przetwarzać energię słońca, wiatru i wody.

W tym celu wykorzystywane są nowatorskie zdobycze techniki, a produkcja oparta jest na materiałach najnowszej generacji.

Mająca silne wsparcie miejscowego biznesu firma FibrLec liczy, iż podpisanie umowy z klubem Bolton Wanderers przyniesie obu stronom wymierne korzyści i stanie się zalążkiem wieloletniej, owocnej współpracy.

 

Maj 2012 roku przyniósł zmianę głównego sponsora strategicznego. Po wygaśnięciu trwającej ponad dwie dekady (lata 1990-2012) współpracy z firmą Reebok (mającej swe korzenie w Bolton-przyp.aut.), patronat nad klubem objęła firma Adidas.

Niemiecki koncern współpracuje z wieloma klubami angielskiej Premier League; m.in. z Chelsea, Liverpoolem, Stoke City i West Bromwich Albion. Z Boltonem podpisał czteroletnią umowę.

 

Eddie Davies. 66-letni biznesmen, właściciel kombinatu, produkującego m.in. kotły grzewcze oraz szeroki asortyment wyrobów i urządzeń branży ciepłowniczej.

Z majątkiem, szacowanym na ponad 60 mln. funtów, zajmuje 558 miejsce na liście najbogatszych Brytyjczyków.

Zamieszkuje wyspę Man (tam też znajduje się kombinat), lecz zarówno jego córka jak i syn są mieszkańcami Boltonu.

Davies, oprócz regularnego wspierania klubu piłkarskiego Bolton Wanderers, znany jest z bogatej działalności charytatywnej. Kwotą 100 tysięcy funtów wsparł m.in. oddział intensywnej opieki kardiologicznej Royal Hospital w Bolton.

Jego pierwsze związki z klubem datowane są na rok 1958, kiedy The Trotters pod wodzą Nata Lofthouse'a zdobywali Puchar Anglii.

W 1999 roku został mianowany dyrektorem wykonawczym klubu, lecz bez prawa podejmowania kluczowych decyzji. Jego nominacja zbiegła się z awansem na stanowisko managera legendarnego Sama Allardyce'a.

Jest właścicielem 94,5% akcji klubu.

Eddie Davies zmarł 11 września 2018 r. w wieku 72 lat. [*]

Firma Reebok powstała w Anglii, w roku 1895. Założyli ją w mieście Bolton biegacz Joseph William Foster i jego ojciec, Joseph B. Foster.

Początkowo firma nosiła nazwę J.W. Foster and Sons Limited. Pierwszym, wielkim sukcesem komercyjnym firmy było wyprodukowanie butów, noszonych podczas letniej Olimpiady w 1924 r. przez biegaczy Harolda Abrahamsa i Erica Liddella, o których później powstał film Rydwany ognia.

W 1958 roku, dwóch wnuków założyciela: Jeffrey i Joseph stworzyli konkurencyjną firmę o nazwie Reebok. Nazwa pochodziła od określenia gatunku pewnej afrykańskiej antylopy, a charakterystyczna pisownia wynikała z faktu posługiwania się przez pomysłodawców południowoafrykańskim słownikiem. Ciekawostką jest, iż będąc jeszcze dzieckiem, słownik ten wygrał w wyścigu jeden z wnuków, Joe.

Dzięki swym produktom, firma Reebok na przestrzeni kilkudziesięciu lat stała się jednym z największych światowych potentatów w dziedzinie produkcji obuwia i odzieży sportowej.

W 2005 roku, za kwotę 3,8 miliarda dolarów, firma została przejęta przez rywalizujący z nią od dawna niemiecki koncern, Adidas-Salomon AG.

W latach 1990 - 2012, Reebok był sponsorem strategicznym drużyny angielskiej Premier League, Bolton Wanderers, wydatnie wspierając finansowo działalność klubu. Firma współuczestniczyła także w budowie nowego, na wskroś nowoczesnego stadionu, otwartego w 1995 roku i noszącego nazwę Reebok Stadium.

Począwszy od roku 2010, firma zaczęła się jednak stopniowo wycofywać z branży futbolowej, koncentrując się na swej priorytetowej dyscyplinie, lekkiej atletyce.

W maju 2012 roku, współpraca klubu Bolton Wanderers i firmy Reebok została zakończona.

 

14 marca 2009 roku zostało podpisane porozumienie, na mocy którego przez najbliższe dwa lata głównym sponsorem, reklamujący się na koszulkach drużyny Bolton Wanderers została firma bukmacherska 188BET.

Tym samym zakończona została najdłuższa w historii angielskiej piłki, ponad 20-letnia współpraca z firmą Reebook, będącą do tej pory sponsorem nr.1 Nie oznacza to zerwania kontaktów pomiędzy obiema stronami. Reebok pozostał w klubie, lecz już w roli sponsora dodatkowego, podobnie jak firma piwowarska John Smith's czy Prime Time Recruitments, prowadząca działalność rekrutacyjną.

Kierownictwo Boltonu określiło warunki umowy sponsoringowej z 188BET jako „niezwykle lukratywne". Wypada również dodać, iż logo nowego sponsora pojawi się jedynie na ubiorach i dresach pierwszej drużyny The Trotters. Zarówno drużyna rezerw Boltonu, jak i zespoły Akademii Piłkarskiej nie są objęte umową o współpracy.

Tabela Championship

LpDrużynaMP
1 Coventry 34 67
2 Rotherham Utd 35 62
3 Oxford Utd 35 60
4 Portsmouth 35 60
... ... ... ...
23 Bolton 34 14

Sonda

Czy nowy właściciel Boltonu, konsorcjum Football Ventures, zadziała na tyle skutecznie, iż zapewni drużynie pozostanie w League One?

Reklama VIP

Pogoda w Boltonie

Zdjęcie tygodnia

5f4d386964fc65d51491e16e8585ad8e

W związku z pandemią koronawirusa, rozgrywki ligowe na Wyspach Brytyjskich zostały zawieszone do odwołania (fot. tvn24.pl).

Shoutbox

Podziel się swoją opinią.....

Seth3 (19 kwietnia o 18:32):

No i mamy spadek.

Polo (17 grudnia o 8:29):

w trakcie styczniowego okienka transferowego chce odejść kilku graczy, z Velą i Ameobim na czele...

Dombek (16 grudnia o 14:38):

Sytuacja wygląda dramat

beastie15 (24 sierpnia o 10:07):

Jest dobrze...nareszcie

beastie15 (24 sierpnia o 10:06):

Joe Williams z Evertonu wypozyczony do konca sezonu.

Polo (24 lipca o 12:42):

Bardzo przepraszamy, ale ze względu na awarię panelu administracyjnego (jest w naprawie) wszelkie wiadomości bieżące będą dostępne jedynie na stronie głównej bolton-wanderers.pl w dziale shoutbox

Polo (24 lipca o 12:34):

Bolton walczy o kolejne wzmocnienia Przygotowująca się do sezonu ekipa Boltonu nie ustaje w walce nad wzmocnieniami. O krok od dołączenia do drużyny managera Phila Parkinsona znajdują się stoper Jack Hobbs oraz lewy obrońca m.in. Stoke City i FC Sunderland, 30-letni Marc Wilson. Trwają też prace nad kupnem napastnika Bradford City, 25-letniego Charliego Wyke. Do kompletu trzeba też dołączyć dobrze spisującego się w kontrolnym spotkaniu z hiszpańską Gironą (0:0) pomocnika Gary’ego O’Neila. Wszyscy wymienieni gracze, oprócz wycenianego na około milion funtów Wyke’a, byliby do pozyskania za darmo. Umilkły za to komentarze na temat dołączenia do drużyny trenującego ze składem doświadczonego Stephena Irelanda. - Mimo całego szacunku dla jego klasy, nam potrzebni są zawodnicy w pełni zdrowi. Tymczasem Stephena wciąż nękają drobne kontuzje - powiedział Parkinson. Coach The Trotters wciąż oczekuje potwierdzenia szumnych obietnic prezesa Kena Andersona na temat finansowego wsparcia, otwierającego szansę kupna graczy za gotówkę. - Nawet jeśli to nastąpi, wciąż będziemy spełniać rolę „ubogiego kuzyna“. Nie stać nas bowiem na spektakularne zakupy. Opanowany przez finansowych krezusów rynek poważnie zawęża nasze możliwości - wyznał Parkinson. Tymczasem nie zważając na sytuację, drużyna Boltonu sumiennie przygotowuje się do dzisiejszego spotkania kontrolnego z szóstoligowym Guiseley FC.

okti (10 lipca o 17:05):

Paweł Olkowski podpisał 2 letni kontrakt z Boltonem! Co myślicie o tym transferze? Pozdro

beastie15 (15 maja o 22:21):

RIP Jlloyd Samuel (*)

beastie15 (6 maja o 16:20):

Ale fuks z tym utzymaniem, ale szczerze mowiac nie nalezalo nam sie.Teraz czas na ruchy inwestorskie, bo bez tego nie mamy szans w przyszlym sezonie.podziekowanie dla prezesa za ogarniecie tego bałaganu w ostatnich dwóch sezonach.

Polo (17 kwietnia o 13:04):

Parky chyba za bardzo miesza obrońcami. Potrzebne są konkretne wzmocnienia, by ten proceder ukrócić

okti (15 kwietnia o 12:20):

jak mozna spierdzielic wynik z 0-1 na 2-1 a w koncowym rezultacie 2-2 :( typowy Bolton ....

Polo (1 lutego o 12:08):

wstawię w pierwszej wolnej chwili

Polo (1 lutego o 11:27):

o, dzięki, tego nie wyłowiłem

beastie15 (1 lutego o 10:24):

Nie wiem czy bylo https://lionofviennasuite.sbnation.com/2018/1/5/16853428/bolton-wanderers-johan-elmander-retires-from-football

Polo (7 listopada o 17:05):

zapraszam do "ożywienia" serwisu :) Piszcie, komentujcie, obiecuję, że nie będę się wtrącał (y) Pozdrawiamy wszystkich fanów The Trotters w kraju i za granicą (y)

Roberts (13 sierpnia o 17:12):

Mamy pierwszy punkt w nowym sezonie :)

Polo (7 sierpnia o 12:36):

zagraliśmy całkiem dobrze, zawiniła fatalna pierwsza połowa... Ale potencjał jest, więc nie ma się co dołować :)

Roberts (6 sierpnia o 23:30):

Tak swoją drogą, to sześć tygodni bez Sammy'ego Ameobi. Fatalne wieści.

Roberts (6 sierpnia o 22:00):

Witajcie, witajcie. Oglądaliście dzisiaj naszych? Ależ szkoda tego mecz, ale walczymy, bo widać, że nie stoimy na straconej pozycji.

Shoutbox odświeża się automatycznie co 60 sekund i wyświetla 20 najnowszych wpisów.

Aby korzystać z shoutboxa musisz być zalogowany.

Reklama

Banner Bolton-Wanderers.pl

Banner

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/banner.jpg"
  alt="Banner Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Button Bolton-Wanderers.pl

Button

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/button.gif"
  alt="Button Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Reklama