Aktualności

Prezes Scunthorpe Utd: „Bolton nie powinien awansować“...

Bardzo nieprzyjemne dla Boltonu słowa padły ze strony prezesa klubu Scunthorpe Utd, Petera Swanna.

- Moim zdaniem, obowiąujące w zeszłym sezonie restrykcje finansowe nałożone na klub Bolton Wanderers powinny automatycznie wykluczyć możliwość jego awansu do Championship - powiedział Swann (na zdj.) w wywiadzie dla BBC Radio Humberside.

Przypomnijmy, iż w związku z nadużyciami finansowymi poprzedniego zarządu, klub objęto w końcu 2015 roku kontrolą finansową, skutkującą wprowadzeniem embarga transferowego, ograniczeniem liczebności kadry pierwszej drużyny do 23 zawodników, limitem tygodniowych zarobków oraz koniecznością przeprowadzenia głębokich reform finansowych.

Mimo to, pracujący pod opieką managera Phila Parkinsona The Trotters zakończyli sezon League One na drugim miejscu w tabeli, gwarantującym bezpośrednią promocję do Championship. Tuż za "Kłusakami" uplasowała się właśnie ekipa Scunthorpe Utd, która swój awans zaprzepaściła w przegranych barażach.

- Jestem przekonany, iż w Boltonie - tak jak w wielu innych klubach - dokonywano poważnych manipulacji finansowych, skrzętnie ukrywanych przed fiskusem. Dopiero nałożona kontrola wykazała skalę tych nadużyć - oświadczył Swann.

- Dlaczego zarządy Nottingham Forest czy Queens Park Rangers znalazły sposób prawidłowego wyjścia z podobnych sytuacji i w pełni podporządkowały się regułom Financial Fair Play? W Boltonie tego nie uczyniono. Tam przestano płacić pensje, zalegano z podatkami i w efekcie drużynę spotkały srogie konsekwencje.

- Tymczasem my robiliśmy wszystko zgodnie z przepisami, drużyna przodowała w lidze, dopiero na finiszu straciliśmy niemal pewny awans. Uważam, że powinny obowiązywać regulacje prawne, dające przewagę właściwie prosperującym klubom nad dłużnikami o wielomilionowych zaległościach, którym jakimś cudem udało się wywalczyć promocję - dodał prezes Swann.

- Zaczynam się bowiem obawiać o przyszłość angielskiej piłki. Jeśli tego typu praktyki nie zostaną ukrócone, staną się zielonym światłem dla różnego rodzaju podejrzanych inwestorów z Indii, Chin, USA czy Rosji, których przepustką do wejścia na ligowe salony staną się wypchane portfele, a nie działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami.

- Zmianie powinien też ulec sposób myślenia wielu klubowych włodarzy, budujących swe drużyny wyłącznie w oparciu o wielomilionowe zakupy i zapominających o rzeczywistej idei sportowego współzawodnictwa. Mam nadzieję, iż w przeciągu dwóch-trzech sezonów, zarząd EFL będzie stać na wprowadzenie odpowiednich regulacji - oświadczył Swann.

- Klub Bolton Wanderers miał wiele szczęścia, iż nie uległ likwidacji, choć jeśli obecny zarząd nie zdecyduje się na gruntowną przebudowę modelu działania, takie zagrożenie wciąż będzie aktualne.

- Nie życzę im tego, tak jak licznej rzeszy oddanych im kibiców, również zaniepokojonych obecną sytuacją - dodał na koniec prezes Swann.

Od redakcji: po przeprowadzonej przez EFL na początku września 2017 r. kontroli, wszelkie restrykcje wobec klubu Bolton Wanderers zostały zniesione. Opinia prezesa Swanna wydaje się więc być nieco spóźniona...

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze.

Tabela Championship

LpDrużynaMP
1 Norwich 46 94
2 Sheffield Utd 46 89
3 Leeds 46 83
4 West Bromwich 46 80
... ... ... ...
23 Bolton 46 32

Sonda

Brak sond.

Reklama VIP

Pogoda w Boltonie

Zdjęcie tygodnia

3b9047a54ca513f9b087b040150a7209

Zgromadzeni na trybunach City Ground w Nottingham kibice Boltonu (The Trotters przegrali 0:1) „pożegnali“ dotychczasowego prezesa i właściciela klubu, Kena Andersona (fot. Matt Bunn / BPI / REX / dailymail.co.uk).

Shoutbox

Podziel się swoją opinią.....

Seth3 (19 kwietnia o 18:32):

No i mamy spadek.

Polo (17 grudnia o 8:29):

w trakcie styczniowego okienka transferowego chce odejść kilku graczy, z Velą i Ameobim na czele...

Dombek (16 grudnia o 14:38):

Sytuacja wygląda dramat

beastie15 (24 sierpnia o 10:07):

Jest dobrze...nareszcie

beastie15 (24 sierpnia o 10:06):

Joe Williams z Evertonu wypozyczony do konca sezonu.

Polo (24 lipca o 12:42):

Bardzo przepraszamy, ale ze względu na awarię panelu administracyjnego (jest w naprawie) wszelkie wiadomości bieżące będą dostępne jedynie na stronie głównej bolton-wanderers.pl w dziale shoutbox

Polo (24 lipca o 12:34):

Bolton walczy o kolejne wzmocnienia Przygotowująca się do sezonu ekipa Boltonu nie ustaje w walce nad wzmocnieniami. O krok od dołączenia do drużyny managera Phila Parkinsona znajdują się stoper Jack Hobbs oraz lewy obrońca m.in. Stoke City i FC Sunderland, 30-letni Marc Wilson. Trwają też prace nad kupnem napastnika Bradford City, 25-letniego Charliego Wyke. Do kompletu trzeba też dołączyć dobrze spisującego się w kontrolnym spotkaniu z hiszpańską Gironą (0:0) pomocnika Gary’ego O’Neila. Wszyscy wymienieni gracze, oprócz wycenianego na około milion funtów Wyke’a, byliby do pozyskania za darmo. Umilkły za to komentarze na temat dołączenia do drużyny trenującego ze składem doświadczonego Stephena Irelanda. - Mimo całego szacunku dla jego klasy, nam potrzebni są zawodnicy w pełni zdrowi. Tymczasem Stephena wciąż nękają drobne kontuzje - powiedział Parkinson. Coach The Trotters wciąż oczekuje potwierdzenia szumnych obietnic prezesa Kena Andersona na temat finansowego wsparcia, otwierającego szansę kupna graczy za gotówkę. - Nawet jeśli to nastąpi, wciąż będziemy spełniać rolę „ubogiego kuzyna“. Nie stać nas bowiem na spektakularne zakupy. Opanowany przez finansowych krezusów rynek poważnie zawęża nasze możliwości - wyznał Parkinson. Tymczasem nie zważając na sytuację, drużyna Boltonu sumiennie przygotowuje się do dzisiejszego spotkania kontrolnego z szóstoligowym Guiseley FC.

okti (10 lipca o 17:05):

Paweł Olkowski podpisał 2 letni kontrakt z Boltonem! Co myślicie o tym transferze? Pozdro

beastie15 (15 maja o 22:21):

RIP Jlloyd Samuel (*)

beastie15 (6 maja o 16:20):

Ale fuks z tym utzymaniem, ale szczerze mowiac nie nalezalo nam sie.Teraz czas na ruchy inwestorskie, bo bez tego nie mamy szans w przyszlym sezonie.podziekowanie dla prezesa za ogarniecie tego bałaganu w ostatnich dwóch sezonach.

Polo (17 kwietnia o 13:04):

Parky chyba za bardzo miesza obrońcami. Potrzebne są konkretne wzmocnienia, by ten proceder ukrócić

okti (15 kwietnia o 12:20):

jak mozna spierdzielic wynik z 0-1 na 2-1 a w koncowym rezultacie 2-2 :( typowy Bolton ....

Polo (1 lutego o 12:08):

wstawię w pierwszej wolnej chwili

Polo (1 lutego o 11:27):

o, dzięki, tego nie wyłowiłem

beastie15 (1 lutego o 10:24):

Nie wiem czy bylo https://lionofviennasuite.sbnation.com/2018/1/5/16853428/bolton-wanderers-johan-elmander-retires-from-football

Polo (7 listopada o 17:05):

zapraszam do "ożywienia" serwisu :) Piszcie, komentujcie, obiecuję, że nie będę się wtrącał (y) Pozdrawiamy wszystkich fanów The Trotters w kraju i za granicą (y)

Roberts (13 sierpnia o 17:12):

Mamy pierwszy punkt w nowym sezonie :)

Polo (7 sierpnia o 12:36):

zagraliśmy całkiem dobrze, zawiniła fatalna pierwsza połowa... Ale potencjał jest, więc nie ma się co dołować :)

Roberts (6 sierpnia o 23:30):

Tak swoją drogą, to sześć tygodni bez Sammy'ego Ameobi. Fatalne wieści.

Roberts (6 sierpnia o 22:00):

Witajcie, witajcie. Oglądaliście dzisiaj naszych? Ależ szkoda tego mecz, ale walczymy, bo widać, że nie stoimy na straconej pozycji.

Shoutbox odświeża się automatycznie co 60 sekund i wyświetla 20 najnowszych wpisów.

Aby korzystać z shoutboxa musisz być zalogowany.

Reklama

Banner Bolton-Wanderers.pl

Banner

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/banner.jpg"
  alt="Banner Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Button Bolton-Wanderers.pl

Button

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/button.gif"
  alt="Button Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Reklama