Aktualności

Parkinson: „kwestia transferów wymaga cierpliwości”

Kiedy przed tygodniem Bolton wywalczył upragniony awans do Championship, wszyscy oczekiwali od managera Phila Parkinsona natychmiastowego rozpoczęcia prac nad wzmocnieniami.

Jednak zdaniem szkoleniowca "Kłusaków", pośpiech w tym przypadku mógłby przynieść więcej szkód niż pożytku.

- W tej kwestii należy działać rozważnie. Zaplecze ekstraklasy rządzi się innymi prawami i najpierw trzeba opracować dobry biznesplan, a dopiero potem skierować oferty do odpowiednich zawodników - powiedział coach The Trotters w wywiadzie dla The Bolton News.

- Od pewnego czasu zasypywany jestem ofertami agentów, proponujących usługi swoich zawodników. Telefon dzwoni jak oszalały. Ja jednak nie mam zamiaru ulegać namowom i chcę samodzielnie dopasować graczy do swojej drużyny - oświadczył popularny Parky.

- Wiele spraw wymaga jeszcze wyjaśnienia. Czekają nas rozmowy z zawodnikami pierwszego składu, którym latem kończą się umowy. Podejmiemy też pertraktacje z kilkoma wypożyczonymi graczami na temat ich dalszej przyszłości w drużynie. Wraz z prezesem Kenem Andersonem zastanowimy się nad naszym budżetem i wreszcie postaramy się o zdjęcie z klubu transferowego embarga - wyliczył Parkinson. - Dopiero wtedy rozpoczniemy poszukiwania odpowiednich kandydatów.

- Czeka nas dość poważne przemeblowanie składu. Głównym zadaniem będzie budowa drużyny, spełniającej drugoligowe wymogi. Mam doświadczenie w tym zakresie, parokrotnie w swej karierze znajdowałem się w podobnej sytuacji - wyznał szkoleniowiec Boltonu. - Nie należę do ludzi, chcących mieć wszystko „na zaraz". Wolę systematyczną, spokojną i dobrze przemyślaną pracę. Musimy przecież znaleźć najlepszych z możliwych kandydatów, leżących w zasięgu naszych możliwości finansowych. To się uda, daję słowo, lecz będzie wymagać nieco więcej czasu.

Najbliższe tygodnie oznaczać będą dla zawodników zasłużony odpoczynek. Wakacje rozpoczną się od kilkudniowego pobytu w Dubaju, do którego piłkarzy wraz z rodzinami zaprosił w ramach nagrody za awans prezes Anderson. Później każdy uda się w swoją stronę.

- Rozmowy z graczami, którym latem kończą się kontrakty, a których chcielibyśmy zatrzymać, rozpoczną się za dwa-trzy tygodnie (do tej grupy należą m.in. Jay Spearing, Gary Madine, David Wheater, Filipe Morais, Dorian Dervite, Lawrie Wilson, Jem Karacan - przyp.red.) i podejrzewam, że nie będą należeć do łatwych. Wcześniej chcemy spotkać się z grupą wypożyczonych zawodników, którzy od lipca staną się wolnymi graczami i mogliby trafić do nas za darmo (Adam Le Fondre, Andrew Taylor, James Henry, Tom Thorpe).

- Zastanowimy się też nad celowością przedłużania umów z zawodnikami, notorycznie nękanymi przez kontuzje. Ostatnią rzeczą, której był pragnął, to nerwowe przygryzanie palców na czwartkowych lub piątkowych treningach połączone z modlitwą o brak kontuzji - zażartował Parkinson.

- A tak na serio, chcielibyśmy choć częściowo posłużyć się przykładem drużyny Barnsley FC, która zbudowała skład w oparciu o dotychczasowy trzon zespołu, wzmocniony zaledwie kilkoma nowymi twarzami. Odpowiednio przygotowana ekipa bez problemu poradziła sobie w Championship (w stawce 24 drużyn, The Tykes zajęli 14. miejsce - przyp.red.).

- Jestem przekonany, że stać nas na co najmniej podobny wynik. Nie możemy się jednak spieszyć - dodał na koniec manager The Trotters.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze.

Tabela Championship

LpDrużynaMP
1 Norwich 46 94
2 Sheffield Utd 46 89
3 Leeds 46 83
4 West Bromwich 46 80
... ... ... ...
23 Bolton 46 32

Sonda

Brak sond.

Reklama VIP

Pogoda w Boltonie

Zdjęcie tygodnia

3b9047a54ca513f9b087b040150a7209

Zgromadzeni na trybunach City Ground w Nottingham kibice Boltonu (The Trotters przegrali 0:1) „pożegnali“ dotychczasowego prezesa i właściciela klubu, Kena Andersona (fot. Matt Bunn / BPI / REX / dailymail.co.uk).

Shoutbox

Podziel się swoją opinią.....

Seth3 (19 kwietnia o 18:32):

No i mamy spadek.

Polo (17 grudnia o 8:29):

w trakcie styczniowego okienka transferowego chce odejść kilku graczy, z Velą i Ameobim na czele...

Dombek (16 grudnia o 14:38):

Sytuacja wygląda dramat

beastie15 (24 sierpnia o 10:07):

Jest dobrze...nareszcie

beastie15 (24 sierpnia o 10:06):

Joe Williams z Evertonu wypozyczony do konca sezonu.

Polo (24 lipca o 12:42):

Bardzo przepraszamy, ale ze względu na awarię panelu administracyjnego (jest w naprawie) wszelkie wiadomości bieżące będą dostępne jedynie na stronie głównej bolton-wanderers.pl w dziale shoutbox

Polo (24 lipca o 12:34):

Bolton walczy o kolejne wzmocnienia Przygotowująca się do sezonu ekipa Boltonu nie ustaje w walce nad wzmocnieniami. O krok od dołączenia do drużyny managera Phila Parkinsona znajdują się stoper Jack Hobbs oraz lewy obrońca m.in. Stoke City i FC Sunderland, 30-letni Marc Wilson. Trwają też prace nad kupnem napastnika Bradford City, 25-letniego Charliego Wyke. Do kompletu trzeba też dołączyć dobrze spisującego się w kontrolnym spotkaniu z hiszpańską Gironą (0:0) pomocnika Gary’ego O’Neila. Wszyscy wymienieni gracze, oprócz wycenianego na około milion funtów Wyke’a, byliby do pozyskania za darmo. Umilkły za to komentarze na temat dołączenia do drużyny trenującego ze składem doświadczonego Stephena Irelanda. - Mimo całego szacunku dla jego klasy, nam potrzebni są zawodnicy w pełni zdrowi. Tymczasem Stephena wciąż nękają drobne kontuzje - powiedział Parkinson. Coach The Trotters wciąż oczekuje potwierdzenia szumnych obietnic prezesa Kena Andersona na temat finansowego wsparcia, otwierającego szansę kupna graczy za gotówkę. - Nawet jeśli to nastąpi, wciąż będziemy spełniać rolę „ubogiego kuzyna“. Nie stać nas bowiem na spektakularne zakupy. Opanowany przez finansowych krezusów rynek poważnie zawęża nasze możliwości - wyznał Parkinson. Tymczasem nie zważając na sytuację, drużyna Boltonu sumiennie przygotowuje się do dzisiejszego spotkania kontrolnego z szóstoligowym Guiseley FC.

okti (10 lipca o 17:05):

Paweł Olkowski podpisał 2 letni kontrakt z Boltonem! Co myślicie o tym transferze? Pozdro

beastie15 (15 maja o 22:21):

RIP Jlloyd Samuel (*)

beastie15 (6 maja o 16:20):

Ale fuks z tym utzymaniem, ale szczerze mowiac nie nalezalo nam sie.Teraz czas na ruchy inwestorskie, bo bez tego nie mamy szans w przyszlym sezonie.podziekowanie dla prezesa za ogarniecie tego bałaganu w ostatnich dwóch sezonach.

Polo (17 kwietnia o 13:04):

Parky chyba za bardzo miesza obrońcami. Potrzebne są konkretne wzmocnienia, by ten proceder ukrócić

okti (15 kwietnia o 12:20):

jak mozna spierdzielic wynik z 0-1 na 2-1 a w koncowym rezultacie 2-2 :( typowy Bolton ....

Polo (1 lutego o 12:08):

wstawię w pierwszej wolnej chwili

Polo (1 lutego o 11:27):

o, dzięki, tego nie wyłowiłem

beastie15 (1 lutego o 10:24):

Nie wiem czy bylo https://lionofviennasuite.sbnation.com/2018/1/5/16853428/bolton-wanderers-johan-elmander-retires-from-football

Polo (7 listopada o 17:05):

zapraszam do "ożywienia" serwisu :) Piszcie, komentujcie, obiecuję, że nie będę się wtrącał (y) Pozdrawiamy wszystkich fanów The Trotters w kraju i za granicą (y)

Roberts (13 sierpnia o 17:12):

Mamy pierwszy punkt w nowym sezonie :)

Polo (7 sierpnia o 12:36):

zagraliśmy całkiem dobrze, zawiniła fatalna pierwsza połowa... Ale potencjał jest, więc nie ma się co dołować :)

Roberts (6 sierpnia o 23:30):

Tak swoją drogą, to sześć tygodni bez Sammy'ego Ameobi. Fatalne wieści.

Roberts (6 sierpnia o 22:00):

Witajcie, witajcie. Oglądaliście dzisiaj naszych? Ależ szkoda tego mecz, ale walczymy, bo widać, że nie stoimy na straconej pozycji.

Shoutbox odświeża się automatycznie co 60 sekund i wyświetla 20 najnowszych wpisów.

Aby korzystać z shoutboxa musisz być zalogowany.

Reklama

Banner Bolton-Wanderers.pl

Banner

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/banner.jpg"
  alt="Banner Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Button Bolton-Wanderers.pl

Button

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/button.gif"
  alt="Button Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Reklama