Aktualności

Parkinson apeluje o styczniowe wzmocnienia

Nadchodzące styczniowe okienko transferowe może okazać się dla drużyny Boltonu ostatnią szansą uratowania drugoligowego bytu.

Zdaniem managera Phila Parkinsona, bez wprowadzenia do zespołu nowych zawodników, nie ma co marzyć o poprawie coraz bardziej dramatycznej sytuacji.

- Nasz potencjał został wyczerpany, potrzebujemy świeżej krwi - wyznał szkoleniowiec.

Sobotnia porażka 0:1 w Brentford przepełniła czarę goryczy. The Trotters pozostają bez wygranej od trzynastu kolejek, mając o jeden punkt mniej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Za główną przyczynę obecnych problemów ekipy Parkinsona przyjmuje się przerażająco niską skuteczność. Bolton zdobył najmniej bramek spośród wszystkich ekip Championship, najgorzej wypada też na własnym boisku (zaledwie osiem zdobytych punktów przy sześciu trafieniach - przyp. red.).

Dla coacha The Trotters nadrzędnym celem staje się więc sprowadzenie bramkostrzelnego napastnika.

- Jeśli po raz kolejny przegrywamy spotkanie różnicą jednej bramki, staje się oczywiste, iż brakuje nam siły ognia. Potrzebujemy kogoś, kto potrafiłby skutecznie zamykać akcje i zapewniać spokój - stwierdził coach Boltonu.

Statystyki wydają się potwierdzać tę opinię. "Kłusaki" potrafiły toczyć wyrównane boje z dużo wyżej notowanymi rywalami, lecz kończyły je minimalnymi porażkami. Spośród dziewiętnastu ostatnich spotkań wygrały tylko jedno, zaś na trzynaście przegranych pojedynków, aż osiem zakończyło się wynikiem 0:1...

- Trzeba coś z tym zrobić. Bez wzmocnień się nie obędzie. Drużyna musi poczuć świeżość, przypływ pozytywnej energii, odzyskać wigor i wiarę we własne siły - powiedział Parkinson. - Emocjonalnego wsparcia potrzebujemy także my, szkoleniowcy oraz coraz bardziej sfrustrowani kibice.

Zdaniem ich części, najlepszym lekarstwem na trawiący drużynę kryzys byłaby po prostu zmiana managera.

- Zarówno na treningach jak i w szatni potrzebny jest nowy głos, potrafiący rozruszać całe towarzystwo - czytamy na klubowych forach.

Parkinson nie chciałby jednak zostawiać po sobie "spalonej ziemi" i opuszczać drużynę w najcięższych chwilach. Między innymi dlatego odrzucił złożoną kilkanaście dni temu propozycję objęcia funkcji szkoleniowca ekipy Reading FC.

- Niewiele potrzebujemy, by przezwyciężyć obecny regres. Do pełni szczęścia brakuje nam kogoś, kto w odpowiedniej chwili krzyknie "gramy !!!", komu w decydującym momencie nie zadrży noga i skieruje piłkę do siatki, kogoś z nowymi pomysłami i entuzjazmem. Takiej osoby będziemy szukać w trakcie styczniowego okienka transferowego. I stąd mój apel do prezesa Kena Andersona o zabezpieczenie środków - powiedział Parkinson.

Teraz piłka leży po stronie prezesa klubu. Czy narzekający na pustą kasę Anderson (zaległe pensje zawodnicze wypłacił ponoć z własznej kieszeni) będzie w stanie zgromadzić odpowiednie fundusze? Czy skłócony z dziennikarzami (krytykujący działania prezesa szef działu sportowego dziennika The Bolton News Mark Iles otrzymał zakaz wstępu na trybuny) i częścią kibiców biznesmen będzie chciał podjąć kolejne ryzyko ratowania kulejących finansów? A może prawdą okażą się pogłoski o zamiarze sprzedaży klubu po Nowym Roku?

- To są pytania do właścicieli a nie do nas. My skupiamy się wyłącznie na walce o punkty oraz uchronieniu drużyny przed spadkiem - oświadczył coach The Trotters.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze.

Tabela Championship

LpDrużynaMP
1

Sonda

Brak sond.

Reklama VIP

Pogoda w Boltonie

Zdjęcie tygodnia

3b9047a54ca513f9b087b040150a7209

Zgromadzeni na trybunach City Ground w Nottingham kibice Boltonu (The Trotters przegrali 0:1) „pożegnali“ dotychczasowego prezesa i właściciela klubu, Kena Andersona (fot. Matt Bunn / BPI / REX / dailymail.co.uk).

Shoutbox

Podziel się swoją opinią.....

Seth3 (19 kwietnia o 18:32):

No i mamy spadek.

Polo (17 grudnia o 8:29):

w trakcie styczniowego okienka transferowego chce odejść kilku graczy, z Velą i Ameobim na czele...

Dombek (16 grudnia o 14:38):

Sytuacja wygląda dramat

beastie15 (24 sierpnia o 10:07):

Jest dobrze...nareszcie

beastie15 (24 sierpnia o 10:06):

Joe Williams z Evertonu wypozyczony do konca sezonu.

Polo (24 lipca o 12:42):

Bardzo przepraszamy, ale ze względu na awarię panelu administracyjnego (jest w naprawie) wszelkie wiadomości bieżące będą dostępne jedynie na stronie głównej bolton-wanderers.pl w dziale shoutbox

Polo (24 lipca o 12:34):

Bolton walczy o kolejne wzmocnienia Przygotowująca się do sezonu ekipa Boltonu nie ustaje w walce nad wzmocnieniami. O krok od dołączenia do drużyny managera Phila Parkinsona znajdują się stoper Jack Hobbs oraz lewy obrońca m.in. Stoke City i FC Sunderland, 30-letni Marc Wilson. Trwają też prace nad kupnem napastnika Bradford City, 25-letniego Charliego Wyke. Do kompletu trzeba też dołączyć dobrze spisującego się w kontrolnym spotkaniu z hiszpańską Gironą (0:0) pomocnika Gary’ego O’Neila. Wszyscy wymienieni gracze, oprócz wycenianego na około milion funtów Wyke’a, byliby do pozyskania za darmo. Umilkły za to komentarze na temat dołączenia do drużyny trenującego ze składem doświadczonego Stephena Irelanda. - Mimo całego szacunku dla jego klasy, nam potrzebni są zawodnicy w pełni zdrowi. Tymczasem Stephena wciąż nękają drobne kontuzje - powiedział Parkinson. Coach The Trotters wciąż oczekuje potwierdzenia szumnych obietnic prezesa Kena Andersona na temat finansowego wsparcia, otwierającego szansę kupna graczy za gotówkę. - Nawet jeśli to nastąpi, wciąż będziemy spełniać rolę „ubogiego kuzyna“. Nie stać nas bowiem na spektakularne zakupy. Opanowany przez finansowych krezusów rynek poważnie zawęża nasze możliwości - wyznał Parkinson. Tymczasem nie zważając na sytuację, drużyna Boltonu sumiennie przygotowuje się do dzisiejszego spotkania kontrolnego z szóstoligowym Guiseley FC.

okti (10 lipca o 17:05):

Paweł Olkowski podpisał 2 letni kontrakt z Boltonem! Co myślicie o tym transferze? Pozdro

beastie15 (15 maja o 22:21):

RIP Jlloyd Samuel (*)

beastie15 (6 maja o 16:20):

Ale fuks z tym utzymaniem, ale szczerze mowiac nie nalezalo nam sie.Teraz czas na ruchy inwestorskie, bo bez tego nie mamy szans w przyszlym sezonie.podziekowanie dla prezesa za ogarniecie tego bałaganu w ostatnich dwóch sezonach.

Polo (17 kwietnia o 13:04):

Parky chyba za bardzo miesza obrońcami. Potrzebne są konkretne wzmocnienia, by ten proceder ukrócić

okti (15 kwietnia o 12:20):

jak mozna spierdzielic wynik z 0-1 na 2-1 a w koncowym rezultacie 2-2 :( typowy Bolton ....

Polo (1 lutego o 12:08):

wstawię w pierwszej wolnej chwili

Polo (1 lutego o 11:27):

o, dzięki, tego nie wyłowiłem

beastie15 (1 lutego o 10:24):

Nie wiem czy bylo https://lionofviennasuite.sbnation.com/2018/1/5/16853428/bolton-wanderers-johan-elmander-retires-from-football

Polo (7 listopada o 17:05):

zapraszam do "ożywienia" serwisu :) Piszcie, komentujcie, obiecuję, że nie będę się wtrącał (y) Pozdrawiamy wszystkich fanów The Trotters w kraju i za granicą (y)

Roberts (13 sierpnia o 17:12):

Mamy pierwszy punkt w nowym sezonie :)

Polo (7 sierpnia o 12:36):

zagraliśmy całkiem dobrze, zawiniła fatalna pierwsza połowa... Ale potencjał jest, więc nie ma się co dołować :)

Roberts (6 sierpnia o 23:30):

Tak swoją drogą, to sześć tygodni bez Sammy'ego Ameobi. Fatalne wieści.

Roberts (6 sierpnia o 22:00):

Witajcie, witajcie. Oglądaliście dzisiaj naszych? Ależ szkoda tego mecz, ale walczymy, bo widać, że nie stoimy na straconej pozycji.

Shoutbox odświeża się automatycznie co 60 sekund i wyświetla 20 najnowszych wpisów.

Aby korzystać z shoutboxa musisz być zalogowany.

Reklama

Banner Bolton-Wanderers.pl

Banner

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/banner.jpg"
  alt="Banner Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Button Bolton-Wanderers.pl

Button

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/button.gif"
  alt="Button Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Reklama