Aktualności

Długo oczekiwany finał: Football Ventures nowym właścicielem klubu!

Po kilkunastu tygodniach nerwowych negocjacji, przeszkodach ze strony rywalizujących partnerów oraz ostrzeżeniu ze strony EFL o możliwości rozwiązania niewypłacalnego klubu, nastąpił szczęśliwy finał.

W czwartek 28 sierpnia podpisano umowę pomiędzy klubem a konsorcjum Football Ventures (Whites) Limited, będącym od dziś nowym jego właścicielem, oraz firmą Quantuma, przejmującą pieczę nad Bolton Whites Hotel.

Prowadzone przez bizneswoman Sharon Brittan do społu z "superfanem" Boltonu, Michaelem Jamesem przedsiębiorstwo nabyło 99% udziałów.

- To był jeden z najbardziej skomplikowanych procesów zarządu komisarycznego. Cieszę się, że wszystko udało się doprowadzić do szczęśliwego końca - wyznał pełniący funkcję zarządcy z ramienia firmy David Rubin & Partners Paul Appleton.

- Dzięki determinacji i ciężkiej pracy ludzi związanych z klubem, działającej na zlecenie spadkobierców firmy Eddie Davies Trust oraz samego konsorcjum, udało nam się wydobyć klub spod władania poprzedniego właściciela Kena Andersona.

- To właśnie jego osoba oraz działalność innego pseudoinwestora Laurenta Bassiniego przysporzyły nam największych problemów. Pierwszy z nich hamował wszelkie prace, licząc na odzyskanie maksymalnych kosztów inwestycji, drugi liczył na łatwe objęcie poszukującego ratunku klubu, nie mając na to zabezpieczonych środków - wyznał Appleton.

Cierpliwość została jednak nagrodzona i kłębiące się nad klubem czarne chmury już zaczęły znikać - dodał.

Warto podkreślić, iż sytuacja "Kłusaków" była bardzo poważna. Występująca w imieniu EFL dyrektor wykonawcza Debbie Jevans ostrzegła, iż jeśli kwestia nowego właściciela nie zostanie wyjaśniona do dnia 9 września 2019 r., klub Bolton Wanderers zostanie zlikwidowany.

- Z piłkarskiej mapy Anglii zniknąłby jeden z najbardziej zasłużonych klubów, współzałożycieli ligi angielskiej, liczący 145 lat Bolton Wanderers - powiedziała przewodnicząca fundacji Bolton Wanderers Supporters Trust Maggie Tetlow. - Jesteśmy więc niezwykle szczęśliwi z zawartego porozumienia. Konsorcjum Football Ventures zaliczyło ostatni sezon do najbardziej udanych pod względem finansowym. Jesteśmy więc przekonani, iż będą w stanie wyprowadzić klub na prostą.

O randze sukcesu Boltonu może świadczyć przykład leżącego po sąsiedzku klubu Bury FC. Przeżywający podobne problemy The Shakers nie potrafili na czas pozyskać odpowiedniego inwestora i decyzją EFL, w czwartek, 27 sierpnia 2019 r., liczący 134 lata klub został rozwiązany (z powodów finansowych, drużyna nie przystąpiła nawet do rozgrywek League One sezonu 2019-2020 - przyp. red.). To pierwsze tego typu wydarzenie od 1992 roku, kiedy likwidacji uległ klub Maidstone United.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze.

Tabela Championship

LpDrużynaMP
1 Coventry 34 67
2 Rotherham Utd 35 62
3 Oxford Utd 35 60
4 Portsmouth 35 60
... ... ... ...
23 Bolton 34 14

Sonda

Czy nowy właściciel Boltonu, konsorcjum Football Ventures, zadziała na tyle skutecznie, iż zapewni drużynie pozostanie w League One?

Reklama VIP

Pogoda w Boltonie

Zdjęcie tygodnia

5f4d386964fc65d51491e16e8585ad8e

W związku z pandemią koronawirusa, rozgrywki ligowe na Wyspach Brytyjskich zostały zawieszone do odwołania (fot. tvn24.pl).

Shoutbox

Podziel się swoją opinią.....

Seth3 (19 kwietnia o 18:32):

No i mamy spadek.

Polo (17 grudnia o 8:29):

w trakcie styczniowego okienka transferowego chce odejść kilku graczy, z Velą i Ameobim na czele...

Dombek (16 grudnia o 14:38):

Sytuacja wygląda dramat

beastie15 (24 sierpnia o 10:07):

Jest dobrze...nareszcie

beastie15 (24 sierpnia o 10:06):

Joe Williams z Evertonu wypozyczony do konca sezonu.

Polo (24 lipca o 12:42):

Bardzo przepraszamy, ale ze względu na awarię panelu administracyjnego (jest w naprawie) wszelkie wiadomości bieżące będą dostępne jedynie na stronie głównej bolton-wanderers.pl w dziale shoutbox

Polo (24 lipca o 12:34):

Bolton walczy o kolejne wzmocnienia Przygotowująca się do sezonu ekipa Boltonu nie ustaje w walce nad wzmocnieniami. O krok od dołączenia do drużyny managera Phila Parkinsona znajdują się stoper Jack Hobbs oraz lewy obrońca m.in. Stoke City i FC Sunderland, 30-letni Marc Wilson. Trwają też prace nad kupnem napastnika Bradford City, 25-letniego Charliego Wyke. Do kompletu trzeba też dołączyć dobrze spisującego się w kontrolnym spotkaniu z hiszpańską Gironą (0:0) pomocnika Gary’ego O’Neila. Wszyscy wymienieni gracze, oprócz wycenianego na około milion funtów Wyke’a, byliby do pozyskania za darmo. Umilkły za to komentarze na temat dołączenia do drużyny trenującego ze składem doświadczonego Stephena Irelanda. - Mimo całego szacunku dla jego klasy, nam potrzebni są zawodnicy w pełni zdrowi. Tymczasem Stephena wciąż nękają drobne kontuzje - powiedział Parkinson. Coach The Trotters wciąż oczekuje potwierdzenia szumnych obietnic prezesa Kena Andersona na temat finansowego wsparcia, otwierającego szansę kupna graczy za gotówkę. - Nawet jeśli to nastąpi, wciąż będziemy spełniać rolę „ubogiego kuzyna“. Nie stać nas bowiem na spektakularne zakupy. Opanowany przez finansowych krezusów rynek poważnie zawęża nasze możliwości - wyznał Parkinson. Tymczasem nie zważając na sytuację, drużyna Boltonu sumiennie przygotowuje się do dzisiejszego spotkania kontrolnego z szóstoligowym Guiseley FC.

okti (10 lipca o 17:05):

Paweł Olkowski podpisał 2 letni kontrakt z Boltonem! Co myślicie o tym transferze? Pozdro

beastie15 (15 maja o 22:21):

RIP Jlloyd Samuel (*)

beastie15 (6 maja o 16:20):

Ale fuks z tym utzymaniem, ale szczerze mowiac nie nalezalo nam sie.Teraz czas na ruchy inwestorskie, bo bez tego nie mamy szans w przyszlym sezonie.podziekowanie dla prezesa za ogarniecie tego bałaganu w ostatnich dwóch sezonach.

Polo (17 kwietnia o 13:04):

Parky chyba za bardzo miesza obrońcami. Potrzebne są konkretne wzmocnienia, by ten proceder ukrócić

okti (15 kwietnia o 12:20):

jak mozna spierdzielic wynik z 0-1 na 2-1 a w koncowym rezultacie 2-2 :( typowy Bolton ....

Polo (1 lutego o 12:08):

wstawię w pierwszej wolnej chwili

Polo (1 lutego o 11:27):

o, dzięki, tego nie wyłowiłem

beastie15 (1 lutego o 10:24):

Nie wiem czy bylo https://lionofviennasuite.sbnation.com/2018/1/5/16853428/bolton-wanderers-johan-elmander-retires-from-football

Polo (7 listopada o 17:05):

zapraszam do "ożywienia" serwisu :) Piszcie, komentujcie, obiecuję, że nie będę się wtrącał (y) Pozdrawiamy wszystkich fanów The Trotters w kraju i za granicą (y)

Roberts (13 sierpnia o 17:12):

Mamy pierwszy punkt w nowym sezonie :)

Polo (7 sierpnia o 12:36):

zagraliśmy całkiem dobrze, zawiniła fatalna pierwsza połowa... Ale potencjał jest, więc nie ma się co dołować :)

Roberts (6 sierpnia o 23:30):

Tak swoją drogą, to sześć tygodni bez Sammy'ego Ameobi. Fatalne wieści.

Roberts (6 sierpnia o 22:00):

Witajcie, witajcie. Oglądaliście dzisiaj naszych? Ależ szkoda tego mecz, ale walczymy, bo widać, że nie stoimy na straconej pozycji.

Shoutbox odświeża się automatycznie co 60 sekund i wyświetla 20 najnowszych wpisów.

Aby korzystać z shoutboxa musisz być zalogowany.

Reklama

Banner Bolton-Wanderers.pl

Banner

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/banner.jpg"
  alt="Banner Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Button Bolton-Wanderers.pl

Button

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/button.gif"
  alt="Button Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Reklama