Aktualności

Ciężkie chwile przed Parkinsonem

Fatalna postawa Boltonu w spotkaniu 5. Kolejki Championship z Hull City (0:4) wywołała w klubie prawdziwe "trzęsienie ziemi". Manager Phil Parkinson poinformował prezesa Kena Andersona o bezwzględnej konieczności dokonania wzmocnień.

Czasu pozostało jednak niewiele, gdyż okienko transferowe ulegnie zamknięciu za niespełna 48 godzin...

Pozbawiony możliwości kupna nowych zawodników Parkinson musi teraz wytężyć wszystkie siły, by na czas dokooptować do składu niezbędne posiłki. Bez nich Bolton raczej nie poradzi sobie w lidze, mając za rywali drużyny o grubych portfelach i trzydziestoosobowych składach.

- Nas wciąż obowiązuje limit 23-osobowej kadry - powiedział coach The Trotters. - Dlatego chcąc zrobić miejsce dla nowych graczy, zdecydowani jesteśmy wypożyczyć pomocnika Chrisa Taylora i grupę wychowanków akademii, mających już podpisane profesjonalne kontrakty.

- Od dawna zdawaliśmy sobie sprawę, iż równorzędną walkę będziemy mogli podjąć zaledwie z kilkoma drużynami o podobnych do nas możliwościach finansowych. Na skutek ogromnych dysproporcji budżetowych, liga podzieliła się na dwie "miniligi": krezusów i szaraczków. My niestety zaliczamy się do tej drugiej - wyznał Parky. - Na dodatek fala kontuzji kompletnie pokrzyżowała nasze plany. W trakcie pięciu pierwszych kolejek straciliśmy połowę składu. Staliśmy się niemal bezbronni.

Otwierające sezon spotkanie z Leeds Utd (2:3) przyniosło ciężką kontuzję kostki pomocnika Josha Veli oraz uraz mięśni pleców stopera Davida Wheatera. Jeszcze w trakcie przygotowań do sezonu urazu kolana nabawił się skrzydłowy Sammy Ameobi, a z tego samego powodu pomocnik Filipe Morais opuścił ten etap całkowicie i na dobrą sprawę obecnie przygotowany jest na występy maksimum 30-minutowe. Niefortunny, piątkowy występ na KCOM Stadium w Hull przyniósł kolejne straty: pomocnik Jem Karacan opuścił plac gry z podejrzeniem złamania kostki, zaś urazy mięśni odnieśli Josh Cullen i Will Buckley.

- Szczęściem w nieszczęściu jest trwająca obecnie póltoratygodniowa, reprezentacyjna przerwa w rozgrywkach. Być może w tym czasie choć część naszych graczy zdoła wrócić do zdrowia - powiedział zmartwiony szkoleniowiec The Trotters.

Najbliżsi powrotu są trenujący od jakiegoś czasu Wheater i Ameobi. Ich obecność na pewno wpłynie korzystnie na postawę drużyny, lecz nie wypełni powstałych luk.

- Cały czas pracujemy nad zniesieniem transferowego embarga. Przed kilkoma dniami będące współwłaścicielem klubu konsorcjum Sport Shields Deana Holdswortha ogłosiło upadłość, czego efektem jest pełna prezesura Kena Andersona. Mimo, iż ten warunek był dla EFL jednym z podstawowych, zarząd nie spieszy się z podjęciem korzystnej dla nas decyzji o zniesieniu embarga, jakby świadomie czekając, aż się "wykrwawimy" - wyznał Parkinson.

Życie jednak toczy się dalej i dla szkoleniowca Boltonu zadaniem numer jeden będzie sprowadzenie nowych graczy. Parkinson musi działać szybko i skutecznie, gdyż kolejna szansa trafi się dopiero w styczniu, a pozbawione wzmocnień "Kłusaki" mogą do tej pory ponieść straty nie do odrobienia...

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze.

Tabela Championship

LpDrużynaMP
1 Norwich 46 94
2 Sheffield Utd 46 89
3 Leeds 46 83
4 West Bromwich 46 80
... ... ... ...
23 Bolton 46 32

Sonda

Brak sond.

Reklama VIP

Pogoda w Boltonie

Zdjęcie tygodnia

3b9047a54ca513f9b087b040150a7209

Zgromadzeni na trybunach City Ground w Nottingham kibice Boltonu (The Trotters przegrali 0:1) „pożegnali“ dotychczasowego prezesa i właściciela klubu, Kena Andersona (fot. Matt Bunn / BPI / REX / dailymail.co.uk).

Shoutbox

Podziel się swoją opinią.....

Seth3 (19 kwietnia o 18:32):

No i mamy spadek.

Polo (17 grudnia o 8:29):

w trakcie styczniowego okienka transferowego chce odejść kilku graczy, z Velą i Ameobim na czele...

Dombek (16 grudnia o 14:38):

Sytuacja wygląda dramat

beastie15 (24 sierpnia o 10:07):

Jest dobrze...nareszcie

beastie15 (24 sierpnia o 10:06):

Joe Williams z Evertonu wypozyczony do konca sezonu.

Polo (24 lipca o 12:42):

Bardzo przepraszamy, ale ze względu na awarię panelu administracyjnego (jest w naprawie) wszelkie wiadomości bieżące będą dostępne jedynie na stronie głównej bolton-wanderers.pl w dziale shoutbox

Polo (24 lipca o 12:34):

Bolton walczy o kolejne wzmocnienia Przygotowująca się do sezonu ekipa Boltonu nie ustaje w walce nad wzmocnieniami. O krok od dołączenia do drużyny managera Phila Parkinsona znajdują się stoper Jack Hobbs oraz lewy obrońca m.in. Stoke City i FC Sunderland, 30-letni Marc Wilson. Trwają też prace nad kupnem napastnika Bradford City, 25-letniego Charliego Wyke. Do kompletu trzeba też dołączyć dobrze spisującego się w kontrolnym spotkaniu z hiszpańską Gironą (0:0) pomocnika Gary’ego O’Neila. Wszyscy wymienieni gracze, oprócz wycenianego na około milion funtów Wyke’a, byliby do pozyskania za darmo. Umilkły za to komentarze na temat dołączenia do drużyny trenującego ze składem doświadczonego Stephena Irelanda. - Mimo całego szacunku dla jego klasy, nam potrzebni są zawodnicy w pełni zdrowi. Tymczasem Stephena wciąż nękają drobne kontuzje - powiedział Parkinson. Coach The Trotters wciąż oczekuje potwierdzenia szumnych obietnic prezesa Kena Andersona na temat finansowego wsparcia, otwierającego szansę kupna graczy za gotówkę. - Nawet jeśli to nastąpi, wciąż będziemy spełniać rolę „ubogiego kuzyna“. Nie stać nas bowiem na spektakularne zakupy. Opanowany przez finansowych krezusów rynek poważnie zawęża nasze możliwości - wyznał Parkinson. Tymczasem nie zważając na sytuację, drużyna Boltonu sumiennie przygotowuje się do dzisiejszego spotkania kontrolnego z szóstoligowym Guiseley FC.

okti (10 lipca o 17:05):

Paweł Olkowski podpisał 2 letni kontrakt z Boltonem! Co myślicie o tym transferze? Pozdro

beastie15 (15 maja o 22:21):

RIP Jlloyd Samuel (*)

beastie15 (6 maja o 16:20):

Ale fuks z tym utzymaniem, ale szczerze mowiac nie nalezalo nam sie.Teraz czas na ruchy inwestorskie, bo bez tego nie mamy szans w przyszlym sezonie.podziekowanie dla prezesa za ogarniecie tego bałaganu w ostatnich dwóch sezonach.

Polo (17 kwietnia o 13:04):

Parky chyba za bardzo miesza obrońcami. Potrzebne są konkretne wzmocnienia, by ten proceder ukrócić

okti (15 kwietnia o 12:20):

jak mozna spierdzielic wynik z 0-1 na 2-1 a w koncowym rezultacie 2-2 :( typowy Bolton ....

Polo (1 lutego o 12:08):

wstawię w pierwszej wolnej chwili

Polo (1 lutego o 11:27):

o, dzięki, tego nie wyłowiłem

beastie15 (1 lutego o 10:24):

Nie wiem czy bylo https://lionofviennasuite.sbnation.com/2018/1/5/16853428/bolton-wanderers-johan-elmander-retires-from-football

Polo (7 listopada o 17:05):

zapraszam do "ożywienia" serwisu :) Piszcie, komentujcie, obiecuję, że nie będę się wtrącał (y) Pozdrawiamy wszystkich fanów The Trotters w kraju i za granicą (y)

Roberts (13 sierpnia o 17:12):

Mamy pierwszy punkt w nowym sezonie :)

Polo (7 sierpnia o 12:36):

zagraliśmy całkiem dobrze, zawiniła fatalna pierwsza połowa... Ale potencjał jest, więc nie ma się co dołować :)

Roberts (6 sierpnia o 23:30):

Tak swoją drogą, to sześć tygodni bez Sammy'ego Ameobi. Fatalne wieści.

Roberts (6 sierpnia o 22:00):

Witajcie, witajcie. Oglądaliście dzisiaj naszych? Ależ szkoda tego mecz, ale walczymy, bo widać, że nie stoimy na straconej pozycji.

Shoutbox odświeża się automatycznie co 60 sekund i wyświetla 20 najnowszych wpisów.

Aby korzystać z shoutboxa musisz być zalogowany.

Reklama

Banner Bolton-Wanderers.pl

Banner

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/banner.jpg"
  alt="Banner Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Button Bolton-Wanderers.pl

Button

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/button.gif"
  alt="Button Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Reklama