Aktualności

Anderson na celowniku kibiców

Początek nowego roku przyniósł klubowi Bolton Wanderers poważne kłopoty. Na skutek utraty płynności finansowej, wstrzymano regulację należnych wierzycielom długów oraz wypłaty pensji zawodnikom i pracownikom sztabu szkoleniowego. Krajowy zarząd EFL po raz kolejny nałożył więc na klub embargo transferowe.

Zdaniem kibiców, głównym winnym obecnego kryzysu jest nieudolnie zarządzający klubem prezes Ken Anderson (na zdj.), przeciw którego działaniom planowane jest zorganizowanie w trakcie spotkania z West Bromwich Albion masowego protestu.

Poniedziałkowy (21 stycznia 2019 r., godz. 21.00 czasu pol.) pojedynek z The Baggies będzie transmitowany przez kanał Sky Sports, co zgromadzeni na trybunach University of Bolton Stadium fani The Trotters mają zamiar w pełni wykorzystać.

- Wystarczyło kilka miesięcy, by dobre imię klubu Bolton Wanderers zostało skompromitowane - czytamy w oświadczeniu. - Jeden z najbardziej zasłużonych dla angielskiej piłki klubów stał się obiektem drwin oraz areną poniżających przepychanek pomiędzy kierownictwem, a domagającymi się zwrotu długów wierzycielami oraz oczekującymi na należne wypłaty zawodnikami i kadrą szkoleniową.

- Winę za to ponosi niewłaściwie i nieprofesjonalnie prowadzący klubowe interesy prezes i właściciel Ken Anderson oraz miejscowy zarząd, składający się w głównej mierze z oderwanych od realiów współczesnej piłki działaczy, traktujących swe miejsca pracy jako "ciepłe posadki", gdzie chętnie doczekaliby emerytury.

- Biorąc pod uwagę brak kontaktu z unikającym podjęcia otwartej dyskusji prezesem Andersonem, planujemy wykorzystać obecność kamer stacji Sky Sports, by przed, w trakcie i po zakończeniu spotkania z West Bromwich Albion, głośno wyrazić swą dezaprobatę dla jego poczynań - napisano w oświadczeniu.

- To także nasz klub, na którego utrzymanie łożymy niemałe pieniądze. Nie możemy biernie przyglądać się jego upadkowi - podkreślili w swym piśmie kibice.

Poczynania prezesa Andersona wywołały żywą reakcję także wśród byłych zawodników The Trotters czy śledzących wydarzenia managerów innych drużyn.

- Anderson wprowadził ten klub na drogę hańby - stwierdził legendarny napastnik "Kłusaków", John McGinlay. - Jeszcze nigdy tutejsze morale nie stało tak nisko. Najlepszym przykładem niech będzie lawinowo malejąca liczba kibiców. Mecz III rundy FA Cup z Walsall (5:2) oglądało z trybun nieco ponad pięć tysięcy ludzi. Na tym etapie pucharowych rozgrywek to najgorszy wynik w całej powojennej historii.

- Jego działania fatalnie wpłyną na dobre imię całego futbolu - jeszcze dosadniej wyraził swe obawy prezes IV-ligowego klubu Forest Green Rovers FC, Dale Vince.

Problemy piętrzą się też przed managerem "Kłusaków", Philem Parkinsonem. Po wprowadzeniu embarga, wszyscy wypożyczeni na krócej niż sezon zawodnicy zostali zawieszeni. Wraz z początkiem stycznia, szeregi Boltonu opuścili bramkarz Remy Matthews (powrócił do Norwich City), pomocnik Gary O'Neill, skrzydłowy Lloyd Dyer (krótkoterminowe umowy wygasły w styczniu) oraz napastnik Christian Doidge (powrócił do Forest Green Rovers). Ważą się też losy pomocnika Joe Williamsa (Everton FC, za kwotę 1 mln. funtów chce go kupić Bristol City), Yanicka Wildschuta (Norwich City) oraz obrońcy Jonathana Groundsa (Birmingham City), również mogących stracić prawa występu w barwach The Trotters (ich okres wypożyczenia obejmuje jednak cały sezon). Podstawowym warunkiem będzie spłata przez Bolton regulaminowych kwot za ich użyczenie. Chodzi o sumę blisko 400 tys. funtów.

- Ciekaw jestem, czy kiedykolwiek doczekamy się naszej części - powiedział zirytowany prezes klubu Forest Green, Dale Vince. - W każdym razie ściągnęliśmy Christiana (Doidge'a - przyp. red.) z powrotem do nas, by dłużej nie uczestniczył w tym bałaganie. Jego pobyt w Boltonie określam jako stratę czasu.

Sam prezes Anderson zapewnia, iż czyni "nadludzkie starania" w poszukiwaniach godnego inwestora, a może i przyszłego nabywcy całego klubu, lecz zdaniem kibiców, jest to tylko mydlenie oczu.

- Pierwszym, który baczniej zaczął przyglądać się jego niby-staraniom był szef działu piłkarskiego dziennika The Bolton News, Mark Iles. Opisywane na łamach gazety wyniki obserwacji nie spodobały się prezesowi i w konsekwencji wystawił dziennikarzowi zakaz wstępu na stadion. Czy tak postępuje człowiek o czystym sumieniu? - zastanawiają się kibice The Trotters.

Anderson doczekał się nawet swych anty-T-shirtów. Pragnący zwrócić uwagę na jego działalność prezes wspomnianego wcześniej klubu Forest Green wyprodukował i 

 skierował do sprzedaży trykoty z nadrukiem "No Ken Do" (na zdj., dowcip językowy; ang.: "No Can Do"; w polskim tłumaczeniu: "Nie da się").

Oby kres dramatycznej i kompromitującej sytuacji nastąpił jak najszybciej...

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze.

Tabela Championship

LpDrużynaMP
1

Sonda

Brak sond.

Reklama VIP

Pogoda w Boltonie

Zdjęcie tygodnia

3b9047a54ca513f9b087b040150a7209

Zgromadzeni na trybunach City Ground w Nottingham kibice Boltonu (The Trotters przegrali 0:1) „pożegnali“ dotychczasowego prezesa i właściciela klubu, Kena Andersona (fot. Matt Bunn / BPI / REX / dailymail.co.uk).

Shoutbox

Podziel się swoją opinią.....

Seth3 (19 kwietnia o 18:32):

No i mamy spadek.

Polo (17 grudnia o 8:29):

w trakcie styczniowego okienka transferowego chce odejść kilku graczy, z Velą i Ameobim na czele...

Dombek (16 grudnia o 14:38):

Sytuacja wygląda dramat

beastie15 (24 sierpnia o 10:07):

Jest dobrze...nareszcie

beastie15 (24 sierpnia o 10:06):

Joe Williams z Evertonu wypozyczony do konca sezonu.

Polo (24 lipca o 12:42):

Bardzo przepraszamy, ale ze względu na awarię panelu administracyjnego (jest w naprawie) wszelkie wiadomości bieżące będą dostępne jedynie na stronie głównej bolton-wanderers.pl w dziale shoutbox

Polo (24 lipca o 12:34):

Bolton walczy o kolejne wzmocnienia Przygotowująca się do sezonu ekipa Boltonu nie ustaje w walce nad wzmocnieniami. O krok od dołączenia do drużyny managera Phila Parkinsona znajdują się stoper Jack Hobbs oraz lewy obrońca m.in. Stoke City i FC Sunderland, 30-letni Marc Wilson. Trwają też prace nad kupnem napastnika Bradford City, 25-letniego Charliego Wyke. Do kompletu trzeba też dołączyć dobrze spisującego się w kontrolnym spotkaniu z hiszpańską Gironą (0:0) pomocnika Gary’ego O’Neila. Wszyscy wymienieni gracze, oprócz wycenianego na około milion funtów Wyke’a, byliby do pozyskania za darmo. Umilkły za to komentarze na temat dołączenia do drużyny trenującego ze składem doświadczonego Stephena Irelanda. - Mimo całego szacunku dla jego klasy, nam potrzebni są zawodnicy w pełni zdrowi. Tymczasem Stephena wciąż nękają drobne kontuzje - powiedział Parkinson. Coach The Trotters wciąż oczekuje potwierdzenia szumnych obietnic prezesa Kena Andersona na temat finansowego wsparcia, otwierającego szansę kupna graczy za gotówkę. - Nawet jeśli to nastąpi, wciąż będziemy spełniać rolę „ubogiego kuzyna“. Nie stać nas bowiem na spektakularne zakupy. Opanowany przez finansowych krezusów rynek poważnie zawęża nasze możliwości - wyznał Parkinson. Tymczasem nie zważając na sytuację, drużyna Boltonu sumiennie przygotowuje się do dzisiejszego spotkania kontrolnego z szóstoligowym Guiseley FC.

okti (10 lipca o 17:05):

Paweł Olkowski podpisał 2 letni kontrakt z Boltonem! Co myślicie o tym transferze? Pozdro

beastie15 (15 maja o 22:21):

RIP Jlloyd Samuel (*)

beastie15 (6 maja o 16:20):

Ale fuks z tym utzymaniem, ale szczerze mowiac nie nalezalo nam sie.Teraz czas na ruchy inwestorskie, bo bez tego nie mamy szans w przyszlym sezonie.podziekowanie dla prezesa za ogarniecie tego bałaganu w ostatnich dwóch sezonach.

Polo (17 kwietnia o 13:04):

Parky chyba za bardzo miesza obrońcami. Potrzebne są konkretne wzmocnienia, by ten proceder ukrócić

okti (15 kwietnia o 12:20):

jak mozna spierdzielic wynik z 0-1 na 2-1 a w koncowym rezultacie 2-2 :( typowy Bolton ....

Polo (1 lutego o 12:08):

wstawię w pierwszej wolnej chwili

Polo (1 lutego o 11:27):

o, dzięki, tego nie wyłowiłem

beastie15 (1 lutego o 10:24):

Nie wiem czy bylo https://lionofviennasuite.sbnation.com/2018/1/5/16853428/bolton-wanderers-johan-elmander-retires-from-football

Polo (7 listopada o 17:05):

zapraszam do "ożywienia" serwisu :) Piszcie, komentujcie, obiecuję, że nie będę się wtrącał (y) Pozdrawiamy wszystkich fanów The Trotters w kraju i za granicą (y)

Roberts (13 sierpnia o 17:12):

Mamy pierwszy punkt w nowym sezonie :)

Polo (7 sierpnia o 12:36):

zagraliśmy całkiem dobrze, zawiniła fatalna pierwsza połowa... Ale potencjał jest, więc nie ma się co dołować :)

Roberts (6 sierpnia o 23:30):

Tak swoją drogą, to sześć tygodni bez Sammy'ego Ameobi. Fatalne wieści.

Roberts (6 sierpnia o 22:00):

Witajcie, witajcie. Oglądaliście dzisiaj naszych? Ależ szkoda tego mecz, ale walczymy, bo widać, że nie stoimy na straconej pozycji.

Shoutbox odświeża się automatycznie co 60 sekund i wyświetla 20 najnowszych wpisów.

Aby korzystać z shoutboxa musisz być zalogowany.

Reklama

Banner Bolton-Wanderers.pl

Banner

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/banner.jpg"
  alt="Banner Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Button Bolton-Wanderers.pl

Button

Kod do wklejenia na stronie:

  <a href="http://bolton-wanderers.pl/">
  <img src="http://bolton-wanderers.pl/reklama/button.gif"
  alt="Button Bolton-Wanderers.pl"/></a>

Reklama